Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Mark Frroku zëvendësohet në Kuvend nga një femër, por… askush nuk e njeh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f285b2ba83ff1a8c525c39329da70d40

Deputeti Mark Frroku ka vendosur që të tërhiqet nga mandati i fituar në zgjedhjet e vitit 2013 përpara se Gjykata Kushtetuese të dalë me një vendim.

I dyti në listën e Partisë Kristian-Demokrate të Shqipërisë për qarkun e Shkodrës është Arben Frroku, vëllai i Markut, por ai nuk mund të përfitojë mandatin e deputetit për shkak se është dënuar nga Gjykata e Apelit për vrasjen e komisar Dritan Lamajt dhe tashme ndodhet në arrati.

Për këtë arsye, madati i deputetit i PKD-së i kalon kandatit të tretë në listë dhe bëhet fjalë për një femër të quajtur Mirela Ferracaku.

Për zonjën Ferracaku nga një kontroll i shpejtë i kryer nuk rezulton asnjë artikull i shkruajtur për të, dhe emri i saj është përmendur vetëm në rastet kur është diskutuar heqja e mandatit për Frrokun. As në rrjetet sociale nuk ekziston ndonjë profil me këtë emër, duke lënë mister të kaluarën, profesionin apo përgatitjen e deputetes së re të Kuvendit të Shqipërisë. 

Lexo edhe: Vendim i papritur i Mark Frrokut: Heq dorë nga mandati i deputetit

Më shumë

spot_img
spot_img