Vendim i papritur i Mark Frrokut: Heq dorë nga mandati i deputetit

Publikuar tek: politike, më 18:02 26-11-2015 Vendim i papritur i Mark Frrokut: Heq dorë nga mandati i deputetit

Kreu i Partisë Kristian Demokrate, Mark Frroku i ka dërguar një kërkesë të papritur Kuvendit ku shprehet se heq dorë nga mandati i deputetit.

Çështja e mandatit të deputetit Frroku kaloi nga Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin në Gjykatën Kushtetuese, e cila pritej të shqyrtonte mandatin e tij, por Frroku i ka dërguar kërkesë Kuvendit të Shqipërisë pa pritur vendimin e Kushtetueses, çka konfirmohet edhe nga avokati i tij Saimir Vishaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010318994522095
array(1) { ["section"]=> string(50) "mark-frroku-heq-dore-nga-mandati-i-deputetit-26346" }