Hapësire reklamuese

Bota

Marine Le Pen pranon HUMBJEN: Mund të frynte erë lirie, por kutitë treguan të kundërtën! Nuk do i braktis francezët

Shkruar nga Newsbomb
Marine Le Pen pranon HUMBJEN: Mund të frynte erë lirie, por

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, pas publikimit të rezultatit të Exit Poll, ka pranuar humbjen përballë Emmanuel Macron, i cili ka siguruar fitoren për herë të dytë në postin e presidentit të Francës.

Para mbështetësve të saj Le Pen ka thënë se do të vijojë betejën e saj dhe se lufta nuk ka përfunduar ende.

“Në vendin tonë mund të frynte një erë lirie, por kutitë e votimit treguan të kundërtën. Unë nuk do i braktis francezët. Rroftë Franca”, tha Le Pen në një fjalim të shkurtër.

Ndër të tjera, hodhi akuza ndaj kundërshtarit të saj Emmanuel Macron se ka kryer fushatë me mashtrime.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese