Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Marine Le Pen: Nuk do të kandidoj më për Presidente të Francës, mjaftojnë 3 humbje  

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Marine Le Pen ka deklaruar se nuk do të kandidojë më për zgjedhjet presidenciale franceze, përveç se në ndonjë rast të jashtëzakonshëm.

Gjatë një intervistë për “Le Figaro” ajo u shpreh se francezët e kishin zgjedhur atë si lideren e opozitës.

Le Pen, e cila kishte përballë Emmanuel Macron në zgjedhjet presidenciale shtoi se tre gara presidenciale përbëjnë një rezultat në vetvete. Një proces ky që e ka lejuar të rrisë idetë e saj nga 18% në 42%.

Në një periudhë 10-vjeçare ky rezultat është domethënës dhe se shpreson të shohë një elitë të re në vend deri në 2027-ën.

 Ndër të tjera ajo u shpreh se pavarësisht humbjes dhe gënjeshtrave të rivalit të saj Emanuel Makron, francezët e kanë mbështetur ndjeshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img