“Marijuana sintetike”, droga që po i kthen njerëzit në zombi (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:41 16-12-2016 “Marijuana sintetike”, droga që po i kthen njerëzit në zombi (Video)

Një lloj droge e re që po tmerron Amerikën është përhapur në masë dhe efektet e saj janë tepër të frikshme.

Mijëra raste janë regjistruar në SHBA, ku persona të ndryshëm që kanë konsumuar “Marijuanë sintetike”, një lloj droge që pretendohet se jep efekte të njëjta me marijuanën por është 85 herë më e fortë se ajo, sillen në mënyrë të dhunshme apo të çuditshme, raporton Newsbomb.al.

Njërëz paqësore që papritmas bëhen të dhunshëm, persona që papritmas marrin aq shumë fuqi sa që duhen mbi 5 oficerë policie për t’i vënë në pranga.

Kanabinoidi artificial dhe psikoaktiv shitet nën dorë në dyqanet e legalizuara për tregtimin e marijuanës dhe shpesh shkakton te përdoruesit sjellje të çorientuara dhe pasthirma nga dhe kanë marrë nofkën “zombi”. /Newsbomb.al

Video (Inside), një prej kronikave në televizionet amerikane:

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook i shpall luftë lajmeve të rreme, ja si do t’i identifikojë
Rriten tensionet në Detin e Jugut, Kina bllokon dronin nënujor të flotës amerikane »
Article Logic
Execution time: 0.012123823165894
array(1) { ["section"]=> string(69) "marijuana-sintetike-droga-qe-po-i-kthen-njerezit-ne-zombi-video-62852" }