Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Maqedonia merr vaksinat e Pfizer, kryeministri Zaev: 21 mijë doza mbërrijnë deri në fund të marsit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

00979a83037e7d378fecc275bdaec4df

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ka njoftuar sot se është arritur marrëveshja me kompaninë Pfizer dhe deri në fund të marsit, pritet të mbërrijnë 21 mijë doza të vaksinës.

“Мarrëveshja me Pfizer ka arritur. Në tre mujorin e parë, kjo do të thotë diku në fund të marsit do të marrim ato 21 mijë doza të vaksinë Pfizer, në tre mujorin e dytë do të sigurojmë edhe më shumë sasi, dhe në tre mujorin e tretë do të sigurohen edhe më shumë vaksina”, deklaroi kryeministri Zaev.

Deri më tani Maqedonia e Veriut ka siguruar vetëm 8.190 doza të vaksinave kundër koronavirusit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img