Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Maqedonia manifeston: Një palë këpucë për ata që e lanë atdheun për një jetë më të mirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qytetarët e Maqedonisë kanë bërë gjatë ditës së sotme, në formë simbolikë  një gjest tepër human.

Ata kanë mbushur me këpucë sheshin para godinës së Bashkisë së Shkupi, për të gjithë anëtarët e familjeve të tyre që u larguan nga Maqedonia në kërkim të një jete më të mirë.

Kjo ishte një mënyrë për të shprehur pakënaqësinë dhe zhgënjimin e tyre për standardin e ulët të jetesës në atdhe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img