Maqedonia e Veriut zonë e kuqe prej Covid-it, 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 20:35 04-12-2020 Maqedonia e Veriut zonë e kuqe prej Covid-it, 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit (SHIFRAT) Foto Ilustruese

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19.  

Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin fqinj ka raportuar për 1100 raste të reja dhe 30 viktima.

Që nga fillimi i pandemisë, Maqedonia e Veriut ka shënuar 1877 viktima.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 585 pacientë të shëruar. Sa i përket rasteve të reja, më shumë raste janë regjistruar në Shkup, 439.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendje e rënduar nga Covid-19 në Greqi, regjistrohen 1667 raste të reja dhe 98 viktima
Zëvendësoi Irenejn, preket nga koronavirusi kreu i përkohshëm e Kishës Ortodokse të Serbisë, dërgohet në spital »
Article Logic
Execution time: 0.012963056564331
array(1) { ["section"]=> string(118) "maqedonia-e-veriut-zone-e-kuqe-prej-covid-it-30-viktima-dhe-mbi-1-mije-te-infektuar-ne-24-oret-e-fundit-shifrat-230210" }