Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Maqedonia e Veriut shpërblen punonjësit e Shëndetësisë, u dhuron bileta për të ndjekur në stadium ndeshjet e Kampionatit Europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej më shumë se 1 viti e gjysmë, mjekët dhe infermierët janë në frontin e parë të luftës kundër koronavirusit. Federata e Futbollit në Maqedoninë e Veriut ka vendosur t’i shpërblejë mjekët për sakrificën e tyre.

Kryetari i FFM, Muamed Sejdini, është takuar me ministrin e Sëhndetësisë Venko Filipçe dhe i ka dhuruar disa bileta të sfidave të Maqedonisë s ëVeriut në Kampionatin Europian. Këto bileta do të shpërndahen për mjekët, të cilët do të kenë mundësi të përkrahin futbollistët maqedonas.

“Punëtorët shëndetësor kanë kryer betejat e mëdha kundër “Covid 19”. Jemi krenar që u mundësojmë një kënaqësi ndryshe, me mundësi që të përkrahin futbollistët e Maqedonisë në EURO 2020,” thuhet në njoftimin e FFM-së.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img