Maqedonia e Veriut në ‘kthetrat’ e koronavirusit, 5 viktima dhe 120 raste të reja gjatë 24 orëve

Publikuar tek: rajon, më 15:30 07-07-2020 Maqedonia e Veriut në ‘kthetrat’ e koronavirusit, 5 viktima dhe 120 raste të reja gjatë 24 orëve Foto ilustruese

Në Maqedoninë e Veriut, situata vijon të jetë e rënduar.

Autoritetet maqedonase raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit 5 persona kanë humbur jetën, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 351.

Sakaq, janë testuar 1367 persona si të dyshuar me koronavirus, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 120.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 351 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa 7244 persona janë të infektuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010679006576538
array(1) { ["section"]=> string(100) "maqedonia-e-veriut-ne-kthetrat-e-koronavirusit-5-viktima-dhe-120-raste-te-reja-gjate-24-oreve-213137" }