Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Maqedonia e Veriut mbyll kufirin me vendet e rajonit, testi kusht për të hyrë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6dc8f882fbc79a56955b5a7b1fcb4b3f

Me shtimin e rasteve me koronavirusi në rajon, Maqedonia e Veriut ka vendosur të marra masa për personat që hyjnë në këtë shtet.

Komisioni për Sëmundje Infektive i ka propozuar peverisë masa kundër koronavirusit për shtetasit e Kosovës, Serbisë, Bosnjës dhe Mali të Zi. Komisionin ka kërkuar që qytetarëve nga shtetet e lartëpërmendura të kenë kryer testin PCR, dhe ky test të jetë jo më i vjetër se 72 orë, nëse duan të hynë në Maqedoni.

Kujtojmë që Maqedonia e Veriut ka vetëm 2 javë që ka hapur kufirin, por gjatë ditëve të fundit shteti maqedonas ka shënuar një numër të lartë të infektuarish por edhe viktimash.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img