Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Maqedonia e Veriut “josh” turistët e huaj, ofron teste falas për Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maqedonia e Veriut synon që të tërheqë turistët nga vendet e rajonit, duke ofruar teste PCR falas për ndaj Covid-19.

Autoritetet presin që gjatë vitit 2021, Maqedonia të vizitohet nga 50 mijë turistë të huaj, të cilëve do t’u ofrohet testi falas për koronavirusin.

Sektori i turizmit këtë vit, ashtu si edhe në shumë  vende të tjera të Ballkanit do të varet procesi i vaksinimit dhe nga vendet nga ku priten të vijnë turistët e huaj, do të kërkojnë ose jo që shtetasit e tyre të karantinohen.

Më shumë
spot_img
spot_img