Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manjani: Në parti njëri tërheq karrocën, të tjerët si pleshta te b*tha e kalit. Kush shet votën, me LIGJ të mos votojë më kurrë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi mbrëmjen e sotme se duhet të bëhet një ligj për ata që shesin votën që t’i ndalojë të drejtën e votimit për gjithë jetën.

Manjani tha se kjo do t’i bënte mirë vendit.

Sipas tij sistemi politik është i kapur, ku një njeri në parti tërheq karrocën dhe të tjerët janë si pleshta që rrinë te b*tha e kalit të karrocës.

“Fakti është në kuti tashmë, nuk ka rëndësi nëse është blerë apo jo. Për mua të bëhet një ligj që kush e shet votën të ndalohet që të votojë për gjithë jetën.Sistemi ynë politik që për mua është i kapur dhe ka krijuar modele të njerëzve të fortë në politikë. Kemi një njeri që tërheq një karrocë dhe të gjithë të tjerët janë kot, që duken si pleshta që rrinë te b*tha e kalit të karrocës”, tha Manjani në Ora News.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img