Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Manjani komplimenton ministrin e PS: Shtetar i përgjegjshëm. Po Rilindja?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një statusi në rrjetet sociale vlerëson qëndrimin e mnistrit të Diasporës, Pandeli Majko, kundër mbërritjes së 600 mijë refugjatëve në vendin tonë.

Pas një kronike të transmetuar në televizionin gjerman ZDF, prej ditës së djeshme në Shqipëri ka shpërtyer debati përsa i përket mundësisë që vendi ynë të strehojë 600 mijë emigrantë nga Afrika, Lindja e Mesme dhe Azia.

Por Majko hedh akuza të forta se numri i madh i emigrantëve që po vërshojnë në Europë, është shkaktuar nga synimet dashakeqe të Rusisë dhe Iranit, që tentojnë t’i përdorin emigrantët si “bombë njerëzore”.

“Më mirë pa ftesë negociatash sesa shndërrimi i vendit në një pikë grumbullimi refugjatësh”, shkruan ndër të tjera Manjani.

“Respekt për qëndrimin prej shtetari të përgjegjshëm të zotit Pandeli Majko! Ashtu është: më mirë pa ftesë për negociata sesa shndërrimi i vendit në pikë grumbulli refugjatësh!

:siguria e kombit Shqiptar vihet në rrezik serioz! Jam tërësisht në një mendje me Pandin!

Po Rilindja?”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img