Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Manjani ironizon fletëthirrjen e anëtarit të KPK, i komenton ish-prokurori që ‘u dogj’ në VETTING: Këta do shkojnë të gjithë në…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar fletëthirrjen e Prokurorisë, dërguar anëtarit të Komisionit Pavarur të Kualifikimit (KPK) Lulzim Hamitaj. Hamitaj u denoncua nga Partia Demokratike se ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze.

Në shkrimin e tij, Manjani shprehet se Hamitaj thirret për të dhënë shpjegime nga Prokuroria që do të vetohet (hetohet) prej tij, ndërsa e quan atë një karagjozë me mandat Kushtetues dhe me bekim ambasadash.

Por në postimin e Ylli Manjanit ka komentuar dhe ish-prokurori i Apelit, Gentian Trenova, i cili u shkarkua nga KPK me arsyetimin se nuk përmbushte dy nga tre kriteret për të qëndruar në detyrë.

‘Pas procesit te vetingut te gjithe anetaret e KPK do shkojne per ndjekie penale. Ndoshta me LH po e fillojne me heret’, ka shkruar ish-prokurori.

Screenshot_4.png

Më shumë


spot_img

spot_img