Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Manja tregon çfarë i tha ambasadores Kim: Themelet e reformës në drejtësi janë të çimentuara në Kushtetutë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a38fddffd98203ccb9e26d19e437bfd

Kreu i Komisionit Parlamentar të Ligjeve, Ulsi Manja zbardh detaje nga takimi me ambasadoren Yuri Kim.

Sipas Manjas, qendër të diskutimeve ka qenë ecuria dhe zbatimi i reformës në drejtësi, për të cilën ambasadorja amerikane disa ditë më parë ngriti alarmin se po tentohet të sabotohet.

“U dakortësuam se themelet e saj janë të çimentuara në Kushtetutë,” shkruan ndër të tjera Manja.

“Me Ambasadoren znj. Yuri Kim ndamë mendimet tona mbi ecurinë e zbatimit të Reformës në Drejtësi. U dakortësuam se themelet e saj janë të çimentuara në Kushtetutë dhe KL do të vazhdojë të mbështesë pa hezitim zbatimin e plotë në koordinim me bashkautorët e kësaj reforme SHBA dhe BE”, bën me dije Manja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img