Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Manja: Përpos tërmetit e pandemisë, kishim edhe fatkeqësinë e opozitës që la Kuvendin, na duhet mandati i tretë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Debati për mënyrën se si do të paraqiten kandidatët për deputetë në fletët e votimit është aktual, për sa kohë ende nuk është vendosur nga Kolegji Zgjedhor, nëse do të jenë me numra apo me emra.

Deputeti i Kuvendit, Ulsi Manja u shpreh sot në mbrëmje se është absurde të mendohet që PS nuk i do kandidatët në lista dhe do t’i prezantojë vetëm me numra.

Manja: Është absurde mendimi që PS nuk i do kandidatët në lista dhe do t’i prezantojë me numrave vetëm. Kosova ka një fletë votimi të thjeshtë me numra dhe zgjedhësit votojnë për kandidatët që duan. Sot KAS pranoi kërkesën e PS dhe do të vendoset se cila do të jetë fleta e votimin. Ne cila do qoftë fleta, nuk do të kundërshtojmë pasi do të vendoset.

Manja shtoi se përpos tërmetit dhe pandemisë, edhe djegia e mandateve e opozitës ishte një fatkeqësi tjetër, sikurse e quajti ai.

Manja: Në mandatin tonë të dytë ne patëm tërmetin dhe pandeminë, por na u shtua edhe një fatkeqësi njerëzore si opozita. Ata dogjën mandatet për 2 vite dhe lanë parlamentin. Po ashtu braktisën edhe garën e vitit 2019 dhe gjuajtën me gurë institucionet e shtetit. Pra, kishim 3 fatkeqësi, përpos atyre dy natyroreve. 

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img