Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Mandin e kanë vjedhur dhe te “Tequila Vava” e Flori Mumajesit? Këngëtari i kthehet Silvës: Kujdes ça je t’u fol se…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mandi i Nishtullës mesa duket është këngëtari që ka përfituar më pak të ardhura ndonëse zëri i tij karakteristik ka bërë që disa këngë të marrin famë në mbarë botën.

I tillë ishte edhe rasti i trajtuar sot te “Shihemi në gjyq”, ku pas rreth 10 vitesh nga hiti “Të ka lali shpirt”, Mandi u përball me Silva Gunbardhin, të cilën e akuzon për vjedhe të të ardhurave.

Por ndonëse ata arritën të pajtohen me ndërmjetësinë e Eni Çobanit, duket se kjo s’është e para herë që Mandin e përdorin, pa i dhënë atë që i takon.

Gjatë debatit, Ardit Gjebrea e pyeti pikërisht për këtë, nëse ka patur raste të tjera që në këngë të famshme përdorej zëri i tij, por duke ia “zhdukur” emrin nga çdo bashkëautorësi.

Silva aludoi se një rast i tillë mund t’i ketë ndodhur te kënga “Tequila Vava” e Flori Mumajesit.

Pjesë nga debati:

Ardit Gjebrea: Kur ti ke ke kënduar më përpara këngë, ka patur raste që nuk ta nxirrnin emrin fare, por vetëm zërin?

Mandi: Jo

Silva: Tequila Vava. Më duket?

Mandi: është e Mandit, e di gjithë Shqipëria, me Flor Mumajesin dhe me Doktor Florin që u bë për rahmet

Silva: Të kishin vendosur emrin atje?

Mandi: Kujdes se ça je duke fol se nuk ishe fare në atë këngë

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img