Mandat i pestë si kancelare? Merkel: Jo jo, me të vërtetë jo!

Publikuar tek: bota, më 21:55 04-06-2020 Mandat i pestë si kancelare? Merkel: Jo jo, me të vërtetë jo! Angela Merkel

Jo mandat i pestë për Angela Merkel, kjo tashmë është shumë e qartë.

Kancelarja gjermane ka dhënë intervistën e saj të parë në kohë pandemie. Ajo u pyet për ZDF se çfarë do të ndodhë më pas?

Gazetari: A do të kandidoni përsëri për postin e Kancelarit në zgjedhjet e ardhshme?

Merkel: Jo jo, me të vërtetë jo!

Kujtojmë se edhe në tetor të 2018-s, Merkeli ka njoftuar largimin nga posti i lideres së CDU-së dhe se nuk do të kërkonte një mandat të pestë si kancelarë më 2021.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088870525360107
array(1) { ["section"]=> string(64) "mandat-i-peste-si-kancelare-merkel-jo-jo-me-te-vertete-jo-209077" }