Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Manastirliu u bën thirrje qytetarëve: Vaksinohuni gjatë verës që t’i bëjmë ballë varianteve të reja të Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndjekur nga sot afër procesin e vaksinimit në Lushnjë. 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen gjatë muajve të verës për t’i bërë ballë varianteve të reja të Covid-19.

“vaksinim • Vaksinim • Vaksinim. Sa më shumë qytetarë të mbrojtur gjatë muajve të verës, aq më mirë do t’i bëjmë ballë varianteve të reja të mundshme të #Covid19 dhe vjeshtës së ardhshme.

Vaksinimi i qytetarëve në Lushnje.

#ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Manastirliu.

Prej muajsh procesi i vaksinimit masiv është shtrirë në të gjithë vendin tonë, duke synuar të shkohet drejt objektivit , 1 milionë  vaksinime.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img