Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Manastirliu telefonon mjekët shqiptarë në Itali: Infermierët fillojnë punë nesër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ea4e44f2f9f991812a70ddf451993621

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me mjekët dhe infermierët shqiptarë që kanë shkuar në Itali për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit.

Një prej mjekëve e informoi ministren se tashmë ata kanë nisur punë, ndërsa infermierët do të nisin nga puna ditën e nesërme. Kjo për shkak se sipas tij, në spitalin ku duhet të fillojnë nga puna, sot mungonte përgjegjësja.

Pjesë nga biseda:

Mjeku: Forca dhe kujdes veten të gjithë ju. Veshja e duhur për të mos rrezikuar veten. Ju jeni krenaria jonë, dhe do të doja që nëpërmjet jush, dhe ekipit tjetër t’ju uroja shumë sukses. Të tregoni profesionalizëm që ju e keni, por jeni aty me një mision

Ministrja: Të ketë një mënyrë komunikimi me mediat, se gjithë kjo situatë super inpenjimi drejt nesh, në përgjithësi është një situatë që me vërtet na duket sikur na jept diçka, por duhet të përqëndrohemi te puna që po bëjmë këtu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img