Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Manastirliu takim me delegacionin e MSH të Turqisë, ja për çfarë u diskutua

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësis, Ogerta Manstirliu ka zhvilluar një takim ditën e sotme me delegacionin e Ministrisë së Shëndetësisë së Turqisë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Manastiliu bën me dije se kanë diskutuar mbi disa çështje të rëndësishme të sektorit spitalor dhe farmaceutik, të cilat do të çohen përpara me grupe pune të përbashkëta.

“Me kënaqësi prita delegacionin e Ministrisë së Shëndetësisë të Republikës së #Turqisë, me të cilët po forcojmë urat e bashkëpunimit për përmirësimin e shërbimeve shëndetësore dhe shkëmbimet reciproke në fushën e shëndetësisë.

Diskutuam mbi disa çështje të rëndësishme të sektorit spitalor dhe farmaceutik, të cilat do të çohen përpara me grupe pune të përbashkëta:

👩🏻‍⚕️👨‍⚕️ Rritja e kapaciteteve të Spitalit Memorial Fier.

🤝Binjakëzimi i Agjencive të Barnave të dy vendeve tona.

🏥 Eksperienca me modelet e autonomisë spitalore,” shkruan Manastirliu në postimin e saj.

Më shumë

spot_img
spot_img