Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu: Sot 6497 qytetarë kanë marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në të gjithë vendin tonë 6497 persona kanë marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja e shëndetësisë Ogerta Mananstirliu, e cila bën me dije se që prej fillimit të fushatës së vaksinimit në kuadër të programit “Shqipëria Buzëqesh”, janë kryer 823.053 vaksinime në total.

198693075 354872759313087 8505155782330477188 n

Procesi i vaksinimit masiv është shtrirë në të gjithë vendin, duke filluar me grupet e riskuara. Në fillim u vaksinuan bluzat e bardha, më pas policët, gazetarët, të moshuarit dhe të sëmurët kronikë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img