Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Manastirliu publikon shifrat për vaksinimin masiv: 172.486 doza të kryera që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se janë kryer 172.486 vaksinime që prej fillimit të fushatës.

Gjatë ditës së sotme janë kryer 17.023 vaksinime në të gjithë vendin. Ndërsa më herët Manastirliu bëri me dije se janë vaksinuar mbi 100,000 gjyshe dhe gjyshër në të gjithë vendin.

Fushata e vaksinimit masiv vijon çdo ditë, ku sot nisi vaksinimi i gazetarëve dhe operatorëve të terrenit, të cilët morën dozën e parë të vaksinës kineze Sinovac. Doza e dytë do të merret pas një muaji.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img