Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu publikon shifrat: Në vendin tonë janë kryer 750.000 vaksinime anti-Covid që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në vendin tonë janë kryer 750.000  vaksinime anti-Covid-19 që prej fillimit të fushatës “Shqipëria buzëqesh”. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Procesi i vaksinimit masiv vijon prej disa javësh në vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas u shtri në kategoritë e tjera të riskuara.

Ndërkohë, në Shqipëri prej dy ditësh nuk regjistrohet asnjë viktimë nga Covid-19.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img