Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu publikon shifrat e fundit: Mbi 10 mijë vaksinime, po i afrohemi 700 mijë dozave në popullatë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e fundit sa i takon situatës së vaksinimit në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 11.121 doza vaksine në vendin tonë, me një total prej 664.452 vaksinash në vend. “Shqipëria buzëqesh”, shkruan Manastirliu në rrjete sociale.

Vaksinimi në vendin tonë filloi me mjekët dhe gjithë bluzat e bardha, më pas me të moshuarit dhe të gjitha kategoritë e riskuara nga pandemia.

Screenshot 24 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img