Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Manastirliu publikon shifrat: 8065 vaksinime ditën e sotme, shkon në mbi 332 mijë numri i imunizimeve në vendin tonë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrën e vaksinimeve për ditën e sotme, ku 8065 qytetarë kanë marrë vaksinën anti-COVID.

Që nga fillimi i fushatës së imunizimit, në Shqipëri 332.905 qytetarë kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës.

Vaksinimi në vendi tonë po bëhet me 4 vaksina të ndryshme: Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Sinovac. Ditën e sotme në vendin tonë erdhën 50 mijë vaksina të kompanisë AstraZeneca, ndërkohë që pritet që në ditët në vijim të vijnë vaksina të tjera.

Screenshot 4 36
spot_img

Më shumë

GSH

Koha Jone

Fjala

RD

Dita

spot_img
spot_img