Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu publikon foton: Këtu në Infektiv ka vetëm 20 pacientë, në të gjithë Shqipërinë 200 raste aktive

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se aktualisht në vendin tonë janë në pas se 200 raste aktive në vend.

Duke ju bërë thirrje qytetarëve të mos e ulim vigjilencën, por të vijojë të zbatojnë rregullat anti-COVID, Manastirliu shkruan se 20 pacientë COVID po trajtohen aktualisht në Spitalin Infektiv.

“Punë e palodhur e stafit të #Infektivit, njësoj si ditën e parë, në shërbim të çdo pacienti që po merr trajtim në spital. Aktualisht janë 20 pacientë të shtruar dhe më pak se 200 raste aktive me #covid19 në të gjithë vendin, por ka ende nevojë për kujdes dhe vigjilencë, në këto metra të fundit drejt daljes nga tuneli i gjatë i pandemisë”, shkruan Manastirliu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img