Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu publikon foton e infermieres në krye të detyrës: Vaksinatore model, 20 vite në shërbim të kuksianëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar foton e infermieres Alma Guri, e cila prej 20 vitesh është me shërbim në spitalin e Kukësit.

Sipas Manastirliut, ajo është një prej vaksinatoreve model që po çojnë përpara programin e vaksinimit masiv, përfshirë edhe qendrat shëndetësore në zonat më të largëta.

“Alma Guri prej 20 vitesh në shërbim në #Kukës, është një prej vaksinatoreve tona model, që po çojnë përpara me shumë korrektesë e profesionalizëm programin kombëtar të vaksinimit masiv, me të njëjtin kujdes dhe siguri, nga qendrat shëndetësore më të largëta, në qendrat e vaksinimit masiv në çdo qytet”, shkruan Manastirliu krahas fotos që shpërndan në Facebook.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img