Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Manastirliu nxjerr shifrat: Mbi 5 mijë vaksinime sot në vendin tonë, ja sa janë bërë që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar të dhënat mbi procesin e vaksinimit në të gjithë vendin tonë.

Sot në Shqipëri janë kryer 5662 vaksinime, ndërsa që prej fillimit të fushatës janë kryer 638.338 vaksinime në total.

Kujtojmë se prej javësh në vendin tonë vijon procesi i vaksinimit, i cili fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas u shtri në kategoritë e tjera të riskuara.

186056048 482458016341399 1037448235431174141 n

Më shumë

spot_img
spot_img