Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Manastirliu nxjerr shifrat: Mbi 10 mijë të vaksinuar sot, më shumë se 600 mijë që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije shifrat e vaksinimit në vendin tonë.

Ditën e sotme janë kryer 10.169 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa që prej fillimit të fushatës së vaksinimit janë kryer 632.676 vaksinime në total.

Procesi i vaksinimit vijon prej javësh në vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe pastaj u shtri tek grupet e tjera të riskuara.

185496971 369941117769315 6759661323315533839 n

Më shumë

spot_img
spot_img