Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
29 %
4.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Manastirliu nxjerr shifrat e imunizimit: 4372 vaksinime të kryera sot, mbi 712 mijë që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në kuadër të nismës “Shqipëria buzëqesh” sot në vendin tonë janë kryer 4372 vaksinime.

Lajmi u bë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila gjithashtu njofton se që prej fillimit të  fushatës, janë realizuar 712.446 vaksinime në total.

Prej disa javësh në vendin tonë vijon procesi i vaksinimit masiv, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas u shtri në kategoritë e tjera të riskuara.

Më shumë

spot_img
spot_img