Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Manastirliu nxjerr shifrat e imunizimit: 5103 vaksinime të kryera sot, mbi 708 mijë që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në kuadër të nismës “Shqipëria buzëqesh” sot në vendin tonë janë kryer 5103 vaksinime.

Lajmi u bë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila gjithashtu njofton se që prej fillimit të  fushatës, janë realizuar 708.074 vaksinime në total.

Prej disa javësh në vendin tonë vijon procesi i vaksinimit masiv, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas u shtri në kategoritë e tjera të riskuara.

188745681 1001701353917504 5774667760633079497 n

Më shumë

spot_img
spot_img