Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu nxjerr shifrat: 7228 qytetarë kanë marrë sot vaksinën kundër Covid-19, mbi 830 mijë që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në të gjithë vendin tonë janë kryer 7228 vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Ajo bën me dije se që prej fillimit të fushatës së vaksinimit, në kuadër të programit “Shqipëria buzëqesh”, janë kryer në total 830.281 vaksinime anti-Covid-19.

Procesi i vaksinimit prej disa javësh është shtrirë në të gjithë vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas duke vijuar me kategoritë e tjera të riskuara.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img