Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu nxjerr shifrat: 3625 vaksinime anti-Covid-19 të kryera sot dhe mbi 780 mijë që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në vendin tonë janë kryer 3625 vaksinime anti-Covid.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu, e cila bën me dije se që prej fillimit të fushatës, në të gjithë vendin tonë janë kryer 787 321 vaksinime kundër Covid-19.

Procesi i vaksinimit masiv vijon prej disa javësh në të gjithë vendin tonë, ndërsa prej dy ditësh filloi vaksinimi për shoferët e taksive që operojnë në të gjithë zonat e Tiranës, pasi konsiderohen një ndër grupet e riskuara.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img