Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
72 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
27 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Manastirliu nxjerr shifrat: 19.886 mijë qytetarë janë vaksinuar sot, që prej fillimit të fushatës mbi 530 mijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në vendin tonë janë kryer sot 19.886 vaksinime në të gjithë vendin. Lajmi u bë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thotë se që prej fillimit të fushatës së vaksinimit janë kryer 537.387 vaksinime në total.

“Po ecim me ritme shumë të mira vaksinimi, falë punës së palodhur të ekipeve tona në të gjithë vendin”,  shkruan Manastirliu në Facebook.

182560094 593123858329808 419130573936342319 n

Procesi i vaksinimit është shtirë në të gjithë vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas vijoi me kategoritë e tjera të riskuara.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img