Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Manastirliu nxjerr shifrat: 11 44 qytetarë kanë marrë sot dozën e vaksinës anti-Covid-19, mbi 900 mijë që prej fillimit të fushatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në vendin tonë janë kryer sot 11.445 vaksinime kundër Covid-19. Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Ministrja shkruan se që prej fillimit të fushatës së vaksinimit në kuadër të programit “Shqipëria buzëqesh” janë kryer 912 874 vaksinime në total.

Procesi i vaksinimit masiv prej disa muajsh është shtrirë në të gjithë vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe me bluzat e bardha, e më pas vijoi me grupet e tjera të riskuara.

Më shumë

spot_img
spot_img