Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu: Më shumë se 200 mijë qytetarë kanë marrë të dy dozat e vaksinës kundër-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Më shumë se 200 mijë qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat e vaksinës kundër Covid19.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Ajo shprehet se më shumë se 200 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza dhe janë më të sigurt nga virusi, teksa thotë se vaksinimi vijon me ritme të larta.

“Më shumë se 200 mijë qytetarë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës dhe janë sot shumë më të mbrojtur nga covid19, teksa vijon me ritme të larta vaksinimi në të gjithë vendin” shkruan ajo në postimin e saj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img