Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Manastirliu komunikon me kërkuesit shqiptarë në botë: Po ndihmojnë ekipet tona mjekësore me informacion shkencor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7485e1ba9182a9e9503629edd3d56ded

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një video-konferencë me disa prej kërkues shqiptarë në botë të cilit po ndihmojnë ekipet mjekësore në Shqipëri.

Manastriliu u shpreh mirënjohjen kerkuesve shqiptarë në botë ndërsa thotë se ata po ndihmojnë ekipet mjekësore në vendin tonë me informacione shkencore rreth covid-19 dhe ndihma të tjera.  

“Në kohë të vështira fryma solidare kapërcen kontinentet dhe kur bëhet fjalë për të ndihmuar vendin amë ajo është e pakursyer.

Faleminderit për bisedën, mendimet dhe sugjerimet dr. Filip Çaushaj, Erand Llanaj dhe Aldi Pupuleku organizuar nga prof. Arben Gjata në kuadër të angazhimit të burimeve njerëzore në betejën kundër Covid19

Mirënjohëse ndaj ekipit të kërkuesve shkencorë shqiptarë kudo në botë, që po ndihmojnë ekipet tona mjekësore me një doracak shkencor mbi progresin e #covid19 dhe plot informacione të tjera ndihmëse.

HEALTH DEVELOPMENT FOR ALBANIA (HEDA) do të na përcjellë risitë shkencore mbi #covid19 për personelin e shërbimit ambulator dhe spitalor.

#Bashkë jemi më të fortë”, shkruan ministrja Manastirliu dhe ndan video-konferencën me kërkuesit shqiptarë në botë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img