Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu jep lajmin e MIRË: Shqipëria arrin në 700 mijë vaksinime

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Që prej fillimit të fushatës së vaksinimit në vendin tonë janë kryer 700.000 vaksinime në total. Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Në Shqipëri po vijon vaksinimi me vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Ky proces vijon prej disa javësh në vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe pastaj u shtri në kategoritë e tjera të riskuara.

189705775 3809065065871498 2382883845945127760 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img