Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu jep lajmin e mirë: Po trajnohen 400 infermierë për procesin e vaksinimit, këtë pranverë nis vaksinimi masiv i popullatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

359a9041a7d53ee62a2cb749bbcd3fd6

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqënies Sociale, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë sa i takon procesit të vaksinimit në vend.

Ajo tha gjatë një inspektimi me kryeministrin Rama se në Arenën Kombëtare po bëhet trajnimi i 400 infermierëve, mes tyre edhe infermierë të Forcave të Armatosur për vaksinimin.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u shpreh se infermierët po trajnohen për të nisur fushatën masive të vaksinimit në territorin e Shqipërisë.  

“Do të jenë pjesë e kësaj fushate masive vaksinimi që duam të nisim. Një pjesë janë në pritje. Do të keni avantazh më shumë se do të përgatiteni për të qenë nesër vaksinatorët e rinj në qendrat tona. Vaksimimi masiv do të jetë i shtrirë si rrjet kapilar kudo në Shqipëri. Dua të falenderoj ministrin e Mbrojtjes për angazhimin direkte pasi kryeministrin e kërkoi këtë angazhim për tu bërë një armatën e fuqishëm, për përfshirjen e infermierëve të forcave të armatosura”, tha Manastirliu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img