Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Manastirliu jep lajmin e MIRË: Mbi 725 mijë vaksinime të kryera sot në vendin tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbi 725 mijë vaksinime janë kryer ditën e sotme në të gjithë vendin tonë. Lajmi  është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu, e cila bën me dije se po vazhdon vaksinimi masiv për grupet e riskut në Fier.

“Mbi 725 mijë vaksinime të kryera.Vaksinimi i grupeve të riskut sot në Fier”, shkruan Manastirliu.

Prej javësh vijon procesi i vaksinimit në vendin tonë, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas u shtri në grupet e tjera të riskuara.

Më shumë

spot_img
spot_img