Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Manastirliu jep LAJMIN E FUNDIT: Arrihet marrëveshja, Shqipëria siguron 50,000 vaksina Sputnik V

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë.

“Shqipëria siguron marrëveshjen për 50,000 vaksina Sputnik”, shkruan Manastirliu.

Më herët ministrja e Shëndetësisë ka bërë me dije se ditën e sotme janë kryer 12.944 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa që prej fillimit te fushatës janë kryer gjithsej 294.160 vaksinime në vendin tonë.

Në vendin tonë aktualisht janë duke u përdorur vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Sinovac.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img