Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Manastirliu: Ja kur do të marrin dozat e para ata që nuk janë vaksinuar ende; Zbulon gjendjen shëndetësore të Piperos

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c50ebe36acd7f8773eedd2f553e55ed1

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka treguar planin për vaksinimin e bluzave të bardha.

Në një pronocim për mediat, ajo tha se do të ketë nga ata që do marrin dozën e dytë, ndërkohë që do të vijojë puna dhe për personat që do të vaksinohen me dozën e parë.

“Do të ketë një kombinim të vaksinave. Do të ketë nga ata që do të marrin dozën e dytë, njëkohësisht do të vijohet edhe me ata që do të marrin dozën e parë. Pra do të ketë një alternim të dozave.

Ne kemi vijuar punën për të bërë gati të gjithë bazën logjistike, di dhe kemi bërë gati trajsnimin e personave që do të merren me vaksinat. Doktor Pipero është mirë me shëndet, i ka kaluar rreziqet.

Janë 6 doza gjithsej për secilin.

Plani im i vaksinimit përfshin të gjithë popullatën, duke hequr ata që nuk lejohen që të bëjnë vaksinën.

Ne jemi të përgatitur që të mbulojmë të gjithë popullatën sipas dozave të përcaktuar.

Ambicia jonë është që të vazhdojmë me skenarin e parë për të bërë të mundur vaksinimin e të gjithë popullatës. Dua t’iu bëj thirrje të gjithë qytetarëve për vigjilencë të shtuar, për të mbrojtur veten dhe të tjerët”,- tha Manastirliu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img