Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Manaj largohet nga Inter, prezantohet tek klubi i ri në Spanjë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sulmuesi i talentuar i kombëtares Rey Manaj, që është në pronësi të skudrës milaneze Inter, është transferuar në Spanjë tek Granada që luan në kategorinë e dytë “Segunda Divizion”.

Formula e transferimit të tij është huazim me të drjetë blerje dhe riblerje për Interin.

Manaj pritet të udhëheq sulmin e Grandës drejt Premiera Divizion dhe me shumë gjasa do të jetë sulmuesi kryesor.

Granda do të jetë klubi i 5-të ku Manaj luan si profesionist pas Salernitanës, Pizas, Pescaras, dhe Interit.

Të gjithë shpresojnë në një rikthim të Manajt në formën e dikurshme duke pasur parasysh që edhe sulmi i kombëtares vuan për një sulmues tipik që nga koha  e ikjes së Erion Bogdanit. 

Më shumë

spot_img