Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

Man.United jashtë Champions-it, Llorente ‘i mohon’ Juventusit vendin e parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe Grupi C i ka dhënë verdiktet finale, ku Atletiko e Madridit dhe Benfika, vijojnë rrugën në Ligën e Kampioneve, por me një ndryshim të vetëm që ekipi i Simeones është shpallur “mbreti” i Grupit C.

Spanjollët kanë fituar përballjen e vështirë në Portugali, duke mos hasur probleme nga kundërshtari, i cili të paktën në pjesën e parë ka qenë “fantazmë”. Benfika është “ngjallur” vetëm pas pushimit, por vendasit i kanë pasur idetë e pakta për të shpëtuar veten.

Me nga një gol për pjesë, Atletiko Madridi merr kryesimin e Grupit C, duke treguar se si një Primera, ashtu edhe në Champions, ka filluar të ngjallë “frikë”.

Trajneri i ri i Gallatasarajit, Tafarel, është “i dashuruar” pas barazimeve, pasi ekipi turk në shumicën e ndeshjeve mjaftohet me 1 pikë.

Gjithsesi, “luanët” kanë shpëtuar veten, duke barazuar 1-1 me modestët e Astanës, ndaj dhe tani e gjejnë veten të kualifikuar në Ligën e Evropës, me vetëm 1 pikë në shumë nga kundërshtari i sotëm.

Përballja kundër Astanës ka qenë një leksion plot vlera për Tafarelin, i cili duhet të analizojë defektet e skuadrës së tij që duket se janë të pafunda.

(Sportal.al)

Rezultatet e ndeshjeve të Champions League:

08.12.2015
20:45 CL Group C Galatasaray SK 1-1 FC Astana
20:45 CL Group D Manchester City 4-2 Mönchengladbach
20:45 CL Group A Paris St. Germain 2-0 Shakhtar Donetsk
20:45 CL Group B PSV Eindhoven 2-1 CSKA Moscow
20:45 CL Group A Real Madrid 8-0 Malmö FF
20:45 CL Group D Sevilla FC 1-0 Juventus FC
20:45 CL Group C SL Benfica 1-2 Atlético Madrid
20:45 CL Group B VfL Wolfsburg 3-2 Manchester United

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img