Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Mami është bërë engjëll për ty’, infermierja u nda nga jeta dy ditë më parë, por dje, djali festoi 10 vjetorin, prek kryebashkiaku: Kush e njohu Erjolën u përshkrua nga dhimbja (MESAZHI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c66dd0d92514d8109d94f07a1d10d986

“Mami është bërë një ëngjëll për ty e të shikoj nga lart”.

Këto fjalë të shkruara ndoshta nga një familjar i infermieres Erjola Çoku, të Qendrës Shëndetësore të Divjakës kanë prekur këdo që e ka parë dhe vazhdojnë shkruajnë mesazhe në rrjetet sociale, raporton newsbomb.al.

Erjola Çoku, një nënë e re, në lule të rinisë, mama e dy fëmijëve, u nda nga jeta në datën 2 mars nga një sëmundje e rëndë, dhe lajmin për largimin e saj nga jeta e dha Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë.

Edhe pse me sëmundje të rëndë dhe në kushtet e pandemisë, Erjola  Coku nuk e ndërpreu punën në qendrën shëndetësore, madje, bënte thirrje për vendosjen e maskës.

Por, ditën e djeshme, djali I saj Kastelano festoi 10 vjetorin, dy ditë pasi nëna e tij u nda nga jeta. Dhe mesazhet për këtë ditë të rëndësishme për djalin nuk kanë të mbaruar. Ai dhe motra e tij Evelin, 5 vjeçare, tani nuk e kanë më nënën e tyre, raporton newsbomb.al.

Ndërkohë, kreu I bashkisë së Divjakës i kushton një mesazh të gjatë ngushëllimi në rrjetet sociale.

“Nje semundje e pabese nuk e kurseu Erjolen. La menjane hallet e problemet e saj e ju bashkua kolegeve ne poliklinike  per tu kujdesur per njerezit ne kete situate te veshtire. Nuk u kursye e nuk u lodh kurre, keshtu e kujtojne koleget, familjaret, miqte dhe te afermit. E papershkrueshme dhimbja qe ndjeu cdo njeri kur mori vesh per Erjolen” shkruan Fredi Kokoneshi në rrjetet sociale, raporton newsbomb.al.

infermierja.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img