Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Mali i Zi tërhiqet papritur nga Eurovision 2020 (Ja cila është arsyeja)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6228e8ec799c710299596e21ba000699

Transmetuesi publik malazez RTCG ka bërë me dije pasditen e sotme se Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Eurovisionin e këtij viti.

Drejtori gjeneral i transmetuesit publik deklaroi se Mali i Zi nuk do të marrë pjesë këtë vit në Eurovisonin që do të mbahet në Rotterdam për arsye financiare.

‘Këtë vit vendosëm t’i investojmë ato para në rinovimin e mjeteve së RTCG. Plani është të blejmë vetura të reja dhe kjo përmirëson sigurinë e ekuipazheve tona, të cilët udhëtojnë mbi 1.000 kilometra në baza ditore’, njoftoi Radio Televizioni i Malit të Zi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img