Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Mali i Zi shton kufizimet e lëvizjes, MEPJ: Ja çfarë duhet të dinë shqiptarët për të kaluar në kufi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

06c31ef41a43accc15761b83178e1339

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar se Mali i Zi ka ndërmarrë masa të reja për sa i përket lëvizjes së qytetarëve.

Duke filuar nga sot është ndaluar lëvizja e qytetarëve jashtë dhe përmes disa komunave si: Podgoricë, Budva, Tivat, Herceg Novi, Ulqin, Cetinje, Nikshiq, Pluzine, Tivar, Kotor dhe Pljevlja.

Ndërsa mbetet në fuqi vendimi që qytetarët shqiptarë dhe ata malazezë, nuk kanë nevojë të paraqesin tampon, në rastet kur zgjedhin Malin e Zi si vend tranzit.

Njoftimi:

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Mali i Zi ka ndërmarrë masa të reja sa i përket lëvizjes së qytetarëve. Duke nisur nga data 10 mars, do të ndalohet lëvizja jashtë dhe përmes komunave Podgoricë, Budva, Tivat, Herceg Novi, Ulqin, Cetinje, Nikshiq, Pluzine, Tivar, Kotor dhe Pljevlja. Ndërkohë qytetarët shqiptarë dhe ata malazezë nuk kanë nevojë të paraqesin test negativ në kufi, gjatë lëvizjeve tranzit nëpër territoret respektive. Këto masa vlejnë deri në një njoftim të dytë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img