Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Mali i Zi rivendos karantinën, ndalohet lëvizja në këtë fashë orari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mali i Zi ka rikthyer karantinën pas shumëfishimit të rasteve të reja me koronavirus gjatë ditëve të fundit.

albsig

spring

Në mbledhjen e sotme në Këshillin Kombëtar të Koordinimit për Sëmundjet Infektive, u vendos ndalimi i lëvizjes nga ora 21:00 deri në 05:00 të mëngjesit.

Masat e tjera për parandalimin e pandemisë që u morën në këtë mbledhje janë, mbyllja e aktivitetit të bizneseve në orën 20:00, ndalimi i lëvizjes me mbi katër persona në ambiente të hapura, ndalimi i dasmave, ngushëllimeve, festave private si ditëlindje, ndalimi i ritualeve fetare si dhe forcimi i protokolleve anti-Covid për palestrat dhe hotelet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img